TALK Zone

ОАЕ наживаються на санкціях проти Росії: в Reuters дізналися про схему з золотом

Читать на русском

ОАЕ наживаються на санкціях проти Росії: в Reuters дізналися про схему з золотом

ОАЕ наживаються на санкціях проти Росії: в Reuters дізналися про схему з золотом

Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) перетворилися на ключовий центр торгівлі російським золотом. ОАЕ при цьому є великим експортером ювелірних виробів, що дозволяє бізнесу в країні наживатися на поставках дешевого металу з РФ, що різко зросли.

Про це повідомляє агентство Reuters, посилаючись на дані російської митниці. Західні санкції закрили для РФ традиційні маршрути експорту золота, чим і скористалися Емірати, йдеться у матеріалі.

Менеджер однієї компанії, яка відправляла великі обсяги російського золота в ОАЕ, повідомив, що російські фірми продавали там зливки зі знижкою близько 1% до світових еталонних цін. Більшість золота, яке його фірма відправляла до ОАЕ, призначалася для афінажних заводів, де метал переплавляється.

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну через ОАЕ пройшли тисячі поставок російського золота. Емірати за цей час імпортували 75,7 т дорогоцінного металу з Росії на суму $4,3 млрд. Для порівняння в 2021 році імпорт становив всього 1,3 т.

І це незважаючи на те, що США попередили країни, у тому числі ОАЕ та Туреччину, що вони можуть втратити доступ до ринків G7, якщо вестимуть справи з організаціями, на які поширюються санкції США. Проте, за даними джерел, формально санкції не порушуються, бо постачальники золота із РФ відсутні у списках персональних обмежень.

Загалом на ОАЕ разом із Китаєм та Туреччиною тепер припадає 99,8% експорту російського золота. Раніше лідером була Великобританія із її центром торгівлі золотом у Лондоні. Але Лондонська асоціація ринку дорогоцінних металів заборонила російські зливки, виготовлені після 7 березня 2022 року. А у серпні 2022 року Великобританія, ЄС, Швейцарія, США, Канада та Японія вже повністю заборонили імпорт золота з РФ.

Також існує ризик, що російське золото може бути переплавлено, а потім повернуто на ринки США та Європи із замаскованим походженням. ОАЕ запевняють, що не підробляють жодних документів про походження металу, але перевірити це досить важко. "Обачність відіграє важливу роль для кінцевих покупців, які бажають переконатися, що вони дотримуються режимів санкцій", – зазначив експерт Організації економічного співробітництва та розвитку з пошуку джерел золота Луї Марешаль.

У постачаннях викрили французьку компанію

За даними Reuters, одним із лідерів з постачання російського золота в ОАЕ стала компанія Temis Luxury Middle, "дочка" французької логістичної компанії Temis Luxury у Дубаї. Вона брала участь у відвантаженні 15,6 т металу на суму $863 млн з квітня 2022 року до березня 2023-го. Представник компанії зазначив, що Temis нібито не купувала російське золото, а приймала транспортні замовлення лише від операторів, які не підпадають під санкції США.

"Європейські санкції зазвичай не поширюються на закордонні дочірні компанії, тому європейські фірми, чиї дочірні компанії брали участь у постачанні російського золота в ОАЕ, Туреччину чи Гонконг, не обов’язково порушували будь-які закони", – вважає юрист із санкцій у Reed Smith Тан Албайрак.

На питання про постачання міністерство фінансів Франції заявило, що не коментуватиме окремі випадки, але "дуже віддане" застосуванню санкцій.
Аналитика

Часи – «зелені», звичаї – «шоколадні»
*Светлана* повернулась задом, или бизнес-шахматы по-березински
Депутат від *Слуги Народу* Володимир Суботовський заробляє на природних надрах мільйони і *віджимає* бізнес у колег
Власти Бурятии решили убить три тысячи бакланов.
Устроил родственников «по блату»: бывший сенатор Валерий Шнякин на полную использует привилегии
Євгеній Литвак: Що очікувати від наступної книги геніального майстра та найпопулярнішого автора нашого часу?
Сервера вернулись Березину санкциями
Пока наемники «легиона свободной России» штурмуют Белгородскую область, их символика летает в центре Москвы!
Шахрайська криптопральня доктора корупційних наук Миколи Удянського, – ч.1
Александр Чернов В поисках правды о его преступной деятельности

Теги