НАБУ завершило розслідування справи експертки, через яку "трубу Медведчука" не визнали власністю державиНаціональне антикорупційне бюро та САП завершили розслідування дій експерта, на підставі недостовірного висновку якої суд відмовив у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів "Самара — Західний напрямок" за державою.


Про це повідомила пресслужба НАБУ.


1 травня підозрюваній відкрили матеріали слідства для ознайомлення. ЇЇ дії кваліфіковані за ч.3 ст.365-2, ч.2 ст.384 КК України (зловживання службовими повноваженнями як особою, яка надає послуги експерта та у складанні неправдивого висновку експерта в суді).


За даними слідства, підозрювана склала завідомо недостовірний висновок, що став підставою для винесення рішення суду.


"Детективи встановили, що експерт свідомо виклала висновки в інтересах приватного суб’єкта господарювання. Таким чином ТОВ «Прикарпатзахідтранс» на підставі судового рішення, що базувалося на завідомо неправдивому висновку експерта, безпідставно отримало у власність частину магістрального нафтопродуктпроводу «Самара – Західний напрямок», яке має важливе народногосподарське та оборонне значення", — йдеться у повідомленні.


Жінці повідомили про підозру у лютому.


Нагадаймо, за попередніх власників у 2017-2019 років було знищено майже 400 кілометрів нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок". Магістраль було повернуто у власність держави рішенням Ради нацбезпеки і оборони від 19 лютого.


РНБО також доручила Кабінету міністрів вжити заходів для збереження та експлуатації частини нафтопродуктопроводів загальною протяжністю 1 433 км, що проходять через територію України. Мова йде про ділянку нафтопродуктопроводів Самара — Західний напрямок і Грозний — Армавір — Трудова, яка проходить територією України. Вона у 2018 році була виведена з державної власності та передана в користування російським комерційним структурам і компаніям, афільованим з нардепом Віктором Медведчуком. Сам Медведчук заявляв, що він і його родина не причетні до трубопроводу.


Пізніше Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про арешт та передачу в управління АРМА всього майна нафтопродуктопроводу. Водночас до визначення переможця конкурсу та початку ним заходів з управління арештований об’єкт перебуває на відповідальному зберіганні АТ "Укртранснафта".


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/nabu-zavershilo-rozsl-duvannya-spravi-ekspertki-cherez-yaku-trubu-medvedchuka-ne-viznali-vla”