Росія не збирається звільняти Навального на вимогу ЄСПЛ

17 лютого Європейський суд з прав людини закликав Росію негайно звільнити опозиціонера Олексія Навального — Росія не збирається звільняти Навального на вимогу ЄСПЛ
17 лютого Європейський суд з прав людини закликав Росію негайно звільнити опозиціонера Олексія Навального


Російська конституція дозволяє уряду ігнорувати рішення ЄСПЛ

Об этом сообщает Чиновник Инфо


Влада Росії не планує випускати опозиціонера Олексія Навального на вимогу Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Про це заявив віцеспікер Держдуми Росії Петро Толстой, повідомляють росЗМІ.

Він зазначив, що російська конституція дозволяє уряду ігнорувати рішення ЄСПЛ як політизоване і таке, що суперечить основному закону.

«Якщо таке рішення буде, то звичайно, Російська Федерація виконувати його не буде. У конституції є норма, яка говорить про те, що міжнародні зобов’язання країни виконуються, але при цьому політизовані трактування міжнародних органів, таких як ЄСПЛ, у відношенні країни», – наголосив Толстой.

Нагадаємо, 17 лютого Європейський суд з прав людини закликав Росію негайно звільнити опозиціонера Олексія Навального.

Зазначимо, Євросоюз готує рішення про санкції за порушення прав людини у зв’язку з вироком у Росії опозиціонеру Олексію Навальному.

Як відомо, адвокати російського опозиціонера Олексія Навального звернулися до Комітету міністрів Ради Європи у зв’язку з невиконанням Росією рішення ЄСПЛ у «справі Ів Роше».

Олексія Навального затримали 17 січня після повернення в Росію з Німеччини, де він лікувався від наслідків отруєння «Новачком». 2 лютого суд замінив політику умовний термін у «справі Ів Роше» на реальний – він повинен відбути в колонії два роки і вісім місяців.

23-го і 31 січня, а також 2 лютого після оголошення рішення суду по всій Росії пройшли акції на підтримку Навального. Силовики затримали щонайменше 11 тисяч учасників демонстрацій.Джерело статті: “https://glavcom.ua/world/observe/rosiya-ne-zbirajetsya-zvilnyati-navalnogo-na-vimogu-jespl-737330.html”