Боррель заявив, що ЄС повинен прийняти “рішення століття” про співпрацю або конфронтації з РосієюЄС стоїть на історичному перехресті в своїх відносинах з Росією і має прийняти “рішення століття” — прагнути до співпраці або до конфронтації.

Об этом сообщает Министерство правды


Таку думку висловив у вівторок верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на спеціальних слуханнях у Європарламенті, присвячених його візиту в Росію 4-6 лютого, передає УНН.


“Ми знаходимося на історичному перехресті у відносинах з Росією. Вибір, який ми зробимо, визначить міжнародну динаміку сил в цьому столітті. Чи буде ЄС просуватися до більш кооперативної або більш поляризованої моделі у відносинах з Росією, чи буде ґрунтуватися на відкритих або закритих суспільствах”, — заявив він і підкреслив, що ці питання будуть обговорюватися на зустрічі глав МЗС ЄС 22 лютого і на саміті ЄС у березні.
Боррель закликав уникнути довгострокової конфронтації з Росією. “Росія — це наш найбільший сусід”, — пояснив він. Дипломат заявив, що в ЄС повинні сприяти “розвитку громадянського суспільства в РФ”, проте закликав “розрізняти структуру російської влади і народ, який хоче бути частиною Європи”. Боррель декілька разів підкреслив, що його апарат підтримує з громадянським суспільством, в яке включає команду Навального, активні контакти і має намір навіть їх розширювати.


Боррель перебував у Москві з візитом 4-6 лютого. За підсумками поїздки він заявив, що ЄС і РФ провели “відкритий і чесний” діалог з усіх питань двосторонніх відносин — від боротьби з пандемією нового коронавірусу, глобальної зміни клімату і відновлення Спільного всеосяжного плану дій щодо ядерної програми Ірану до розбіжностей щодо України, підтримки Брюсселем Навального і висилки з Росії західних дипломатів, які брали участь в акціях протесту. При цьому на наступний день він поширив окрему заяву, в якій назвав організацію прес-конференції в Москві “агресивною”.


Група європарламентарів закликала до відставки главу дипломатії ЄС Жозепа Борреля після його “принизливої” поїздки в Москву, яка завдала “серйозної шкоди репутації Європейського Союзу”.


Нагадаємо, США розглянуть додаткові санкції проти РФ.


Джерело статті: “https://informator.press/borrel-zaiavyv-shcho-yes-povynen-pryyniaty-rishennia-stolittia-pro-spivpratsiu-abo-konfrontatsii-z-rosiieiu/”