Зеленський подав у парламент законопроєкт про судову реформу

Зеленський визначив законопроєкт як невідкладний

Президент України Володимир Зеленський 22 червня подав у Верховну Раду законопроєкт №3711 про зміни в закон "Про судоустрій і статус суддів".

Об этом сообщает Русский репортер

Документ також передбачає внесення змін і доповнень у деякі закони щодо діяльності Верховного Суду й органів управління.

Тексту законопроєкту на сайті Ради поки немає. Президент визначив його як невідкладний.

Судову реформу в Україні було розпочато 2014 року за президентства Порошенка. У червні 2016 року Верховна Рада ухвалила закон про судоустрій і статус суддів, а також зміни до Конституції в частині правосуддя. Вони скасовували процедуру призначення суддів президентом на п’ятирічний строк. Також було ліквідовано вищі спеціалізовані суди, створено касаційну інстанцію, яка гарантує захист права на справедливість громадянину України. Передбачено поступове підвищення окладу суддів. У грудні 2016 року парламент ухвалив закон про створення Вищої ради правосуддя. Цей орган замінив Вищу рада юстиції. Раду у складі 21 члена наділено повноваженнями звільняти суддів із посади, переводити їх в інший суд, давати згоду на затримання чи арешт судді. У Раді Європи заявляли, що конкурсні процедури добору і призначення суддів, які було введено в межах судової реформи в Україні, відповідали стандартам організації.

Порошенко говорив, що його каденції забракло, щоб завершити судову реформу повністю, і менш за все вона торкнулася судів першої інстанції.

16 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому закон Зеленського щодо діяльності органів суддівського управління. Документом, зокрема, передбачено скорочення Верховного Суду із 200 до 100 осіб через проведення повторного добору суддів, ліквідацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, розширення повноважень Вищої ради правосуддя, можливість подання анонімних скарг на суддів і скорочення строків дисциплінарних процедур за ними. Зеленський підписав закон 4 листопада. Венеціанська комісія 9 грудня опублікувала офіційний висновок про судову реформу Зеленського, у якому розкритикувала закон.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-zelenskij-vnis-u-parlament-zakonoproekt-pro-sudovu-reformu-1505573.html”