Якщо "антиколомойський" законопроєкт ухвалять, немає жодних сумнівів, що Конституційний Суд його скасує

Знову залізуть у нашу кишеню?!

Об этом сообщает Русский слон


Сьогодні на вимогу 158 народних депутатів Верховна Рада проводить чергове позачергове засідання. Центральним у порядку денному стане законопроєкт №2571-д "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності".


Цей документ викликав багато галасу і несприйняття в юридичному середовищі. Дуже часто називають законопроєкт "антиколомойським", хоча тут жодним словом не згадують Ігоря Валерійовича, як і сам "ПриватБанк".


По суті, ідеться про неповернення акціонерам 105 банків, які ще за часів Порошенка самовільно ліквідували. У власників відібрали майно банківських установ та передали його у Фонд гарантування вкладів, у якому фактично все продали з аукціону за копійки.


І найголовніше – із банків зникли сотні мільярдів гривень українських вкладників, переважно представників середнього класу. Від цих неправомірних дій правоохоронні органи чомусь дистанціювалися. А законодавець вирішив цю аферу амністувати.


За умови якщо цей законопроєкт набере необхідну кількість голосів і стане законом, у мене немає жодних сумнівів у тому, що Конституційний Суд його скасує. Ідеться про порушення щонайменше 11 статей Конституції України.


Законопроєкт не дозволяє громадянам судитися проти постанов НБУ щодо ліквідації банків. Звісно, це прямо суперечить ст. 55 Конституції України, якою кожному гарантують право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади. Навіть за умов запровадження військового або надзвичайного стану цих прав не обмежують відповідно до ст. 64 Основного закону країни.


Будь-які спори вирішують у кінцевому підсумку в суді. А законопроєкт відмовляє громадянам у судовому захисті. У ст. 124 Конституції України однозначно стверджують, що "юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір і будь-яке кримінальне обвинувачення".


За логікою цього законодавчого спаму, Національний банк України фактично наділяють повноваженнями Верховного Суду України, рішення якого є остаточними і оскарженню не підлягають. Тоді у позивачів пряма дорога в Європейський суд із прав людини.


Нагадаю, Європейська хартія із прав людини, яку ратифікувала Україна, стала частиною національного законодавства, джерелом вітчизняного права. Це означає, що якщо особа у своїй країні вичерпала всі внутрішні засоби правового захисту, то вона має право звернутися в Європейський суд із прав людини, подаючи позов проти держави, яка порушила її права.


Після ухвалення згаданого законопроєкту ЄСПЛ завалять справами українських банкірів. Оскільки цей суд керується виключно захистом прав особистості, а не політичною доцільністю, то українській державі внаслідок програшу доведеться виплатити мільярди коштів власникам банків, їхнім вкладникам та компенсувати завдані їм матеріальні та моральні збитки.


Знову залізуть у нашу з вами кишеню, шановні українці?!


Джерело: "ГОРДОН"


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/blogs/zhuravskiy/-jakshcho-antikolomojskij-zakonoproekt-prijmut-nemaje-nijakih-sumniviv-shcho-konstitutsijnij-sud-jogo-skasuje-1499595.html”