Легалізація зброї в Україні: експерти вказали на небезпечні перспективи (Відео)

последние новости в Украине останні новини в Україні

Центр безпекових досліджень «СЕНСС» виявив понад 548 подій, пов’язаних із незаконним використанням, зберіганням та збутом нелегальної зброї в Україні в період з грудня по вересень 2019 року.

Об этом сообщает Руспрес

Під час пресконференції 28 лютого Голова Керівної ради Центру безпекових досліджень «СЕНСС» Вадим Черниш та виконавчий директор Вікторія Вороніна повідомили: «Ця тема є надзвичайно важливою та недооціненою, і торкається кількох сфер одночасно. Перша – це сфера воєнної та громадської безпеки, великий клас соціальних проблем, а також проблема, пов’язана із іміджем держави».

За словами Голови ради Черниша, придбати зброю можна і через інтернет, а діапазон її застосування справді вражає: «Недостатньо контрольований обіг зброї лякає непередбачуваністю наслідків. Аналіз 548 випадків припадає на категорію вибухонебезпечних предметів – міни, гранати, тротилові шашки та детонатори. Було вилучено щонайменше 623 одиниць вибухівки. У 33% випадків, які були виявлені під час моніторингу, правопорушення були вчинені: групами осіб, в тому числі злочинними організаціями – 90 випадків (17% загальної кількості випадків); раніше судимими особами – 55 випадків (10% загальної кількості); особами в стані алкогольного сп’яніння – 38 випадків (7%).

«Також було вилучено велику кількість комплектуючих. Далі йде стрілецька зброя: пістолети, рушниці, гвинтівки, автомати – 445 одиниць. 69 гранатометів виявили у схронах, помешканнях та автівках. Зафіксовано мисливські рушниці, кулемети, травматичну та пневматичну зброю. За даними аналізу Центру, українці «надають перевагу» гранатам та пістолетам – 439 та 255 одиниць відповідно. Найпоширеніші – РГД-5, та Ф-1 та пістолет Макарова», — навела статистику виконавчий директор «СЕНСС» Вікторія Вороніна.

Голова «СЕНСС» Черниш розповів ASPI, що в позаминулому році 2018 році незалежні експерти вказали на наявність в Україні від 3 до 5 млн одиниць незаконної зброї, але при цьому не було названо методику. Тобто офіційні цифри, що були опрацьовані державними органами на експертному рівні, не дали зрозуміти, скільки одиниць нелегальної зброї насправді є в обігу: «Ми моніторимо випадки із застосуванням, знаходженням або вилученням зброї, і якщо збільшується їхня кількість, то це означає, що на тіньовий ринок України потрапила наступна партія. В перспективі цікавить всіх питання, чи вплине це на європерспективи країни. На сьогодні немає врегульованого закону, який би контролював і мінімізував ризик надходження зброї у легальній та нелегальній сферах. Мають бути прийняті закони та низка нормативних актів, а також мають бути затвердження правила володіння та користування зброєю на прикладі європейських стандартів. Треба задіяти усі органи, тобто комплексно підходити, бо багато хто думає, що це питання лише поліції».

На пресконференції голова Керівної ради також повідомив, що є прихильником інтеграції до Європейського Союзу та європейських норм, які більш зважені для регулювання ринку зброї, бо вони говорять про необхідність обмеження прав володіння зброєю, яка показала свою небезпечність в країнах Європи.


Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/suspilstvo/legalizaciya-zbroi-v-ukraini-eksperti-vkazali-na-nebezpechni-perspektivi-video”