Арахамія простягнув на голову ДАБІ колишнього забудовника-кидалу, пов’язаного зі спецслужбами

Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія скористався галасом навколо звільнення міністра регіонального розвитку і будівництва, а також каламутній ситуацією навколо скасування конкурсу на голову Державної архітектурно-будівельної інспекції і вже погодив прем’єр-міністра Олексія Гончарука нову кандидатуру на цю посаду. За результатами майбутнього нового конкурсу керувати будівельними інспекторами повинен колишній голова держспоживінспекції Києва, екс-заступник голови Держекоінспекції Антон Кляцкій.

Об этом сообщает http://vestnik-jurnal.com


Державна архітектурно-будівельна інспекція — один з ключових органів, який прямо впливає на інвестиційний клімат у країні. Саме його чиновники видають дозвіл на початок будівництва будь-якого об’єкту і затверджують його завершення. Через “вузьке горло” корупційних схем ДАБІ за останні 10 років за найскромнішими оцінками пройшло не менше $250-300 млн. І це мінімальний поріг.

У вересні 2019 року уряд в рамках боротьби зі схемами оголосило конкурс на нового голови інспекції. За результатами конкурсу перемогу здобув Олександр Строкач. Його називали ставлеником попереднього глави ДАБІ Олексія Кудрявцева і одіозних “смотрящих” за будівельним ринком братів Горових. Однак у кулуарах говорили, що Строкач став компромісною фігурою для перехідного періоду, коли ДАБІ підлягала повного глибокого аудиту і на місці мав бути розбирається в процесах людина. Опоненти його та його покровителів в уряді і, можливо, на Банковій, пролобіювали скасування результатів конкурсу. В результаті інспекцією керує виграла конкурс на першого заступника голови Олена Костенко, яка теж влаштовує далеко не всіх.

У середу, скориставшись низкою скандалів навколо уряду і розфокусованим увагою прем’єра, голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія пролобіював фактичне погодження призначення на ДАБІ Антона Кляцкого.

Що відомо про Кляцком?

Перші згадки в ЗМІ і системі YouControl про Антона Юрьевиче Кляцком зустрічаються ще в 2007 році, коли він був засновником ТОВ “Смарттех-Сістемс” (код ЄДРПОУ 31512790). Ця компанія напередодні кризи 2008 року ледь не стала другим “Еліта-Центром”, оскільки не завершила будівництво кількох житлових комплексів у Києві та передмісті. Тільки нещодавно місцеві влади почали виділяти гроші на добудову будинків Кляцкого, в які люди проінвестували 10-12 років тому.

Цікаво, що як тільки, за даними ЗМІ, будівництва заморозилися, Кляцкій раптово ретирувався з цього бізнесу і вийшов із засновників “Смарттех-Сістемс”.

Вже в 2008 році він фігурує в інформаційних повідомленнях та на офіційних сайтах як заступник начальника екологічної інспекції в Києві. У цей час він активно “кошмарить” бізнес, займаючись вимаганням виплат за нібито мало місце забруднення навколишнього середовища. Очевидно — не тільки в бюджет.

Сервіс “Посипаки” повідомляє, що в 6 скликання парламенту (2007 — 2012 роки) Кляцкій працює помічником на платній основі (тобто, це його основне місце роботи) у депутата від “Батьківщини” Руслана Зозулі. Це депутат примітний тим, що був тоді і є сьогодні одним з топ-менеджерів заводу з виробництва шин “Росава”. Завод належить одному з колишніх тоді спонсорами Юлії Тимошенко — олігархові Костянтину Жеваго. Шинний завод — об’єкт особливої уваги екоінспекції, оскільки є джерелом шкідливих викидів. Саме тому, швидше за все, керівництво прийняло рішення “купити” собі експерта з цим питанням, “прилаштувати” помічником депутата і дати карт-бланш на лобіювання інтересів бізнесу у своїх колишніх колег.

Але в 2010 році влада змінилася.

За даними YouControl, як мінімум до 2011 року, Кляцкій працює на посаді голови Держслужби з питань захисту прав споживачів у Києві. ЗМІ активно тиражують інформацію про його діяльність. Кляцкій показово виписує штрафи ресторанам, які не виганяють курців разом з одіозними громадськими активістами, проводить рейди по салонах краси, публічно “карає” супермаркети електроніки за завищені ціни, і розслідує скарги на неякісні мобільні телефони.

Цікаво, що цей сплеск активності більше не повторювався в кар’єрі Кляцкого. Хоча, за даними системи YouControl, він залишався на посаді головного споживчого інспектора столиці як мінімум до жовтня 2019 року. Більш того, судячи з поданої декларації перед конкурсом на посаду голови Держслужби безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів, інтерес до цього напрямку діяльності Кляцкій не втратив.

Ще б пак, адже за ширмою захисту прав споживачів можна приховувати численні рейдерські перевірки, організовані виключно з метою вимагання грошей з бізнесу. При чому “під каток” потрапляють усі — від кіосків на розі до великих заводів-виробників споживчих товарів. Убезпечити себе від наїздів бізнес практично не може, оскільки рейди потребслужбы в пошуках неякісного товару — одна з улюблених тем у ЗМІ, особливо на телебаченні. Погрожуючи медійним резонансом та репутаційними втратами, шантажувати підприємців і робити їх більш зговірливими — набагато простіше.

Тихий вир потребслужбы


Незважаючи на те, що в 2014 — 2019 роках про діяльність “інспектора Кляцкого” нічого не було чути, його декларація, подана в якості учасника майбутнього конкурсу на посаду голови ДАБІ, красномовно говорить, що він “не сидів, склавши руки”. У його власності — понад 11 га землі в різних районах Чернігівської, Одеської, Київської областей, 2 квартири і два житлових будинки, “Лексус”, кілька причепів, квадроцикл, гідроцикл. Про готівкових грошей та банківських заощадженнях судити важко — Кляцкій зі своєю цивільною дружиною (яка, втім, теж носить його прізвище) — показали в декларації 7 банківських рахунків, але не вказали суми, які на них розміщені. 40 тис доларів готівки та 370 тис.₴ зарплати за рік роботи в госпотребслужбе — напевно не більше, ніж приховування доходів для відводу очей.

Однак навіть не це найцікавіше в біографії Антона Кляцкого. Джерела в ДАБІ пов’язують його з правоохоронними органами, а саме з діяльністю Служби безпеки України, для якої всі “хлібні” посади Кляцкого були не більше, ніж прикриттям для оперативної діяльності. В тому числі, по встановленню і взяття під контроль схем в різних відомствах. Не виключено, що і в цей раз Державну архітектурну інспекцію руками Давида Арахамии збираються прибрати під себе силовики. Втім, не можна виключати, що і сам Арахамія, спіймавши облизня на “голій ставці” глави фракції, вирішив очолити “перспективну тему”.


Джерело статті: “http://povin.com.ua/268368-17-01.html”