Президент розповів про "цікаве рішення", що дозволить вдвічі знизити тарифи на тепло

Що цьому передувало: 30 листопада Офіс президента оприлюднив відео, на якому президент Володимир Зеленський обговорює з прем’єром Олексієм Гончаруком, главою ОПУ Андрієм Богданом та кількома іншими чиновниками питання можливого зниження тарифу на опалення уже в грудні. Зеленський наполягав, щоб у платіжках за грудень люди вже побачили знижені тарифи.


На нараді президенту пояснили, що "Нафтогаз" знизив ціну на газ порівняно з минулим роком, таким чином для тих споживачів, які обігрівають оселі газом, ціна у платіжці знизиться.


Водночас споживачі, які отримують послугу з централізованого опалення, зниження тарифу не побачать, бо двома законами закріплено, що не можна змінювати тарифи на опалення до травня 2020 року.


Читайте також: "Контракт на майбутнє": як з 1 січня можуть змінитись ціни на газ


Що буде з цінами на газ з 1 січня та як це вплине на ваші платіжки?


Передісторія:


Днями стало відомо про нову ініціативу уряду щодо фіксації цін на газ.


Мова йде про намір затвердити з 1 січня 2020 року так звану страхову ціну на газ для населення в розмірі близько 7 тисяч гривень за тис куб м з ПДВ без транспортування.


Зараз ціна становить 5 878 гривень за тис куб м.


В уряді запевняють, що з урахуванням усіх витрат ціна буде на 7% нижча, ніж у першому кварталі 2019 року (8 550 гривень).


Співрозмовники "Економічної правди" у міністерстві пояснювали, що усі бояться, що процес може зірватись, тому до ухвалення рішення усе тримають в таємниці.


ЕП також повідомляла, що у разі непідписання нового контракту на транзит газу між Україною та РФ вартість блакитного палива може зростидо 12,9 гривні за кубометр.


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2019/12/2/654390/”