Ідея карати ЗМІ за маніпуляції не може бути реалізована у правовому полі. Маніпуляцій немає лише у вбиральні

Карати ЗМІ за маніпуляцію – це як?

Об этом сообщает http://webmarketlist.com


Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони зовсім не уявляють, що кримінальне право – це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.


Ідея карати ЗМІ за маніпуляції, як би це зрозуміло пояснити, не може бути реалізована у правовому полі. Хіба що за принципом "папір усе стерпить" та керуючись нормою Конституції про відсутність відповідальності нардепів за результати голосування.


Чому це технічно неможливо? Бо немає лінійки чи ваг – тобто однозначного й беззаперечного критерію, яким можна відділити маніпуляцію від неманіпуляції.


Для того, щоб карати ЗМІ за маніпуляцію, потрібно спочатку в законі визначити, що ж таке маніпуляція. Тобто встановити критерії. Усі прекрасно розуміють, що за допомогою ЗМІ можна впливати на людей із метою нав’язування певних ідей, цінностей, форми поведінки. Але розуміти й довести в суді – це різні речі.


Скажімо, те, що телеканал для заставок використовує дуже красивий музичний і відеоряд – це маніпуляція. Те, що ведучі на телеекранах красиві, – маніпуляція. Навіть назва каналу – це вплив на свідомість. Назва статті – теж інструмент впливу. Репутація автора матеріалу – це вплив.


Усе на сьогодні, що створює та передає інформацію, – це маніпуляція. Навіть сторінки звичайних людей у соцмережах, накладні вії та одяг оверсайз. Немає маніпуляції лише у вбиральні. Там, де людина наодинці із собою.


Якщо почати карати ЗМІ за маніпуляцію, тоді треба просто заборонити ЗМІ. Бо я не бачила ще ЗМІ, який би не використовував ті чи інші інструменти впливу на аудиторію з різною метою. Як, власне, не бачила і людей, які б не хотіли справити краще враження про себе, ніж вони є, – тобто маніпулювати.


Тому треба визначитися, що ви хочете захистити. Якщо мізки і свідомість людей від стороннього впливу, тоді створіть їм нову релігію. А якщо ви хочете захистити державу від руйнівних інформаційних операцій ворога, тоді це не про заборону маніпуляцій як таких. Тоді треба:


  • створювати потужну інформаційну альтернативу та противагу;
  • створити систему миттєвої реакції на інформаційні диверсії РФ під прикриттям деяких наших ЗМІ;
  • треба встановити критерії для визначення інформації, що посягає на безпеку нашої держави;
  • треба прийняти закон про інформаційний режим в умовах війни;
  • треба, нарешті, скоординувати інформаційні потоки органів державної влади та представників влади, бо сьогодні саме інформація від представників влади перетворює інформполе України у смітник та ослаблює критичне мислення людей.


Джерело: Анна Маляр / Facebook


Опубліковано з особистого дозволу автора


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/blogs/malyar/-ideju-karati-zmi-za-manipuljatsiji-ne-mozhna-realizuvati-v-pravovomu-poli-manipuljatsij-nemaje-tilki-v-tualeti-1409994.html”