Черкасские застройщики пролоббировали Лебедцова новым главой ОГА

Уже совсем скоро окончательно решится судьба Черкасской области. Не исключено, что регион может возглавить худший из возможных кандидатов. В результате афер и многоходовок, во главе области может стать явный любитель русского мира, не знающий украинского языка, регионал, тушка, перебежчик, рейдер, застройщик, представитель уголовной среды, ставленник скандального нардепа Артема Культенко нынешний первый замгубернатора Борис Лебедцов.

Мы подготовили подборку одних только земельных афер Лебедцова. И только за период, пока он не был особо у власти. Можете ли вы себе представить, что он натворит у руля области за краткие сроки?

Скандальний екс-регіонал Лебедцов все-таки може стати заступником голови області

Борис Лебедцов подав декларацію кандидата на посаду першого заступника голови Черкаської ОДА.

У документі він вказав, що не має нерухомості та автомобілів. Натомість задекларував дохід від підприємницької діяльності протягом минулого року у сумі 1,3 мільйони гривень. Також Лебедцов зберігає 21 тисячу доларів у готівці.

Нагадаємо, у інтерв’ю виданню “18000“ новий глава області Ігор Шевченко розповів про кандидатури своїх 4 потенційних заступників, серед яких згадав і Лебедцова. Опісля під час прес-конференції Шевченко повідомив, що кандидатури не були затверджені в Києві.

Борис Лебедцов відомий як екс-виконуючий обов’язки директора комунального готельного комплексу «Дніпро». Свого часу він фігурував у скандалі щодо можливої приватизації Дачі Андрєєва та подальшої забудови Соснівки.

Також Лебедцов був депутатом Черкаської міської ради від «Фронту змін», а в 2013-му разом із складом всієї фракції перейшов до «Партії регіонів».

Здача інтересів чи “політика”? У стінах міськради нинішній і колишній депутати мало не побилися через Соснівку

Після громадсього обговорення питання з можливою забудовою Соснівки в стінах міськвиконкому сталася словесна перепалка між депутатом обласної ради Сергієм Вороновим та в.о. директора готелю “Дніпро” Борисом Лебедцовим.

Воронов звинуватив екс-депутата міської ради в “здачі комунального майна”, і заявив, що Лебедцов буде все “пояснювати на сесії облради”.

Якщо туди внесеться хоч одне поліпшення, то я з тебе зроблю ту комунальну власність, – заявив Воронов. – Через таких покидьків, як ти, розпочалася революція.

У свою чергу Лебедцов закликав Ворнова “краще вивчити питання”:

Передали землю в оренду, за 44 тисячі гривень в місяць, – каже Лебедцов.

Уже в коментарі “Інфоміст” Сергій Воронов пояснив свою агресію, звинувативши екс-регіонала “в здачі інтересів громади області”.

Я вважаю його причетним до здачі інтересів громади області. Він як в.о. директора “Дніпра” відмовився від постійного користування земельної ділянки по Мендєлєєва 4, де розташовані будівлі обласної громади. Від тих будівель комплекс “Дніпро” отримував прибуток, 40 тисяч в місяць. Наступним кроком буде внесення невід’ємних поліпшень в будівлі, і вони будуть відчужені, що загрожує уже самому функціонуванню готелю, хоча його треба виводити, щоб він самоокуплявся, – розказав Воронов.

У свою чергу Борис Лебедцов в коментарі нашому виданню назвав звинувачення “свободівця” безпідставними і пояснив їх “політикою”.

На мою думку, всі його (Воронова – ред.) звинувачення ніяк не обгрунтовані. То все політика з його сторони. У них же ж позиція партії (очевидно, мається на увазі ВО “Свобода” – ред.) – не розбиратися, а просто покричати, щоб для людей, які не знають ситуацію, показати боротьбу за справедливість. Насправді поповнення бюджету іде 88 тисяч гривень в місяць від оренди приміщень і земельної ділянки. Нічого поганого в самому проекті я теж не бачу, бо будь-яке будівництво – це інвестиції, розвиток і підняття, – вважає Лебедцов.

Зазначимо, що Борис Лебедцов був депутатом міської ради 2010-2014 року скликання від партії “Фронт змін”. Восени 2013 після розвалу фракції цієї партії разом з її іншими членами увійшов до фракції “Партії регіонів”.

Як повідомляв “ІнфоМІСТ”, на території по вул. Меделєєва, 4 пропонують збудувати багатоповерхівки, танхаузи, котеджі, житлові будинки клубного типу та громадські заклади. Заплановано, що Соснівка “поповниться” понад 2000 мешканцями нових багатоповерхівок. Їх, до речі, за проектом буде п’ять: три 21-поверхові, а також по одній 12-поверхівці та 16-поверхівці.

У черкаській Соснівці з’являться 21-поверхівки, котеджі й таунхаузи?

Черкаська мерія проведе громадські слухання до проекту містобудівної документації, зокрема, для внесення змін до детального плану території між вулицями Дахнівська, Соснівська та автодороги Н-16 в місті Черкаси. Ідеться про площу в розмірі 42 гектари.

Про це йдеться на сайті Черкаської міськради.

Проект спільно створили архітектор ФОП Чеберяк Юрій Вікторович (м. Черкаси) та ТОВ «Архітектурне бюро «Сергій Бабушкін» (м. Київ).

Замовником проекту є департамент архітектури та містобудування Черкаської міськради.

У мережі вже можна переглянути проект будівництва. Ось, зокрема, відеоперезентація.

Як ідеться у проекті, на території по вул. Меделєєва, 4 розташуються багатоповерхівки, танхаузи, котеджі, житлові будинки клубного типу та громадські заклади.

Ймовірно, ось цей лісний масив перетвориться на забудову

Заплановано, що Соснівка “поповниться” понад 2000 мешканцями нових багатоповерхівок. Їх, до речі, за проектом буде п’ять: три 21-поверхові, а також по одній 12-поверхівці та 16-поверхівці.

Цікаво, що рішення щодо розроблення проекту було проголосовано депутатами Черкаської міськради ише кілька днів тому – 22 грудня. Питання № 15 порядку денного потрапило у “групування” і було проголосовано “пакетом” тридцятьма депутатами.

Розподіл голосів опублікував у “Фейсбуці” журналіст Олександр Безпрозванний.

Як зазначається на сайті мерії, внесення змін до детального плану території є “уточнення функціонального призначення земельної ділянки по вул. Менделєєва, 4 у відповідності до актуальних містобудівних потреб інвестора-забудовника”.

Черкаські радикали наполягають на приватизації дачі Андреєва

Депутат Черкаської обласної ради від фракції Радикальної партії Роман Буданцев хоче виставити на приватизацію дачу Андреєва в Соснівці. Обранець, 25 лютого звернувся до голови облради з проханням внести до порядку денного сесії відповідну пропозицію. Також він подав проект рішення, за яким передбачається приватизація об’єктів нерухомості за адресою Менделеєва 4, які знаходяться у власності КП “Готель Дніпро”. Передбачена приватизація об’єкту шляхом проведення аукціону. Як йдеться в тексті пояснювальної записки, комунальне підприємство “Готель Дніпро”, в липні 2018 року, надало лист про згоду на приватизацію. Пише “Кропива“.

З травня 2015 року по квітень 2020 року дане нерухоме майно знаходиться в оренді в ПП “Міськбуд-плюс”. Але не будівлі цікавлять орендарів, а 5,3 га землі в Соснівці, які хочуть пустити під забудову.

В грудні 2016 року було представлено передпроектне рішення, яке передбачало висотну житлову забудову. Перед цим Черкаська міська рада ухвалила низку рішень якими відкривала шлях до висотної забудови цієї ділянки. Однак після громадського спротиву депутати в березні 2017 року відмінили рішення про надання дозволу на розробоку проекту щодо внесення змін до детального плану територій. Разом з тим ділянка залишається в оренді ПП “Міськбуд-плюс”, і була надана після добровільної відмови від неї КП “Готель Дніпро”. Відмову від ділянки відмовлявся підписувати тодішній директор готелю Володимир Жаботинський і подав у відставку. Підписав відповідний лист про відмову в.о. директора Борис Лебедцов, і в липні 2016 року депутати міськради передали в оренду ділянку ПП “Міськбуд-плюс” до квітня 2020 року.

Після скандалів довкола в.о. директора Бориса Лебедцова, таки було призначено конкурс на посаду директора КП “Готель Дніпро”. Перший конкурс виграв колишній директор Володимир Жаботинський, але депутати облради не проголосували за його призначення. З другої спроби на посаду директора у липні 2017 року вдалося призначити Андрія Дзюбу, за його керівництва і було надано згоду на приватизацію об’єкту в Соснівці.

Ще під час проведення повторного конкурсу на посаду, член комісії, депутат облради Наталія Кравцова попереджала, що призначення Андрія Дзюби — це шлях до відчуження об’єкту у приватну власність.

Утім, іншого шляху наведення на вказаній ділянці ладу, схоже, немає. Обласна рада систематично не виділяє кошти на утримання будівлі і території, так звана “архітектурна перлина” – будівля дачі – перебуває у жахливому стані і катастрофічно руйнується, ділянка заростає чагарями, сходи до Дніпра обвалились… А яскраві плани по будівництву на цій території “зони для спортивного дозвілля”, які обіцяли так звані громадські активісти, що блокували продаж дачі, її реставрацію та зведення на території багатоквартирних будинків, – так і залишились красивими гаслами про “збереження зелених легенів Черкас”…