В Офісі генпрокурора назвали єдину причину Іловайської трагедії

До кримінальної відповідальності за скоєння злочинів у справі Іловайської трагедії притягнули 110 осіб, у тому числі 68 громадян РФ.

Об этом сообщает Москов пост

У шосту річницю Іловайської трагедії, 21 серпня, Офіс генерального прокурора України передав прокурору Міжнародного кримінального суду в Гаазі зібрані докази військових злочинів і вбивств українських військових в районі Іловайська.

Про це пише “Фактор” з посиланням на ОГПУ.

“Згідно висновків експертів та комплексу інших здобутих доказів, єдиним фактором, що призвів до трагічних подій під Іловайськом, є військова агресія ЗС РФ. В ніч з 23 на 24 серпня 2014 року відбулось наймасштабніше пряме вторгнення збройних сил країни-агресора на територію України та подальше вчинення ними воєнних злочинів”, – сказано у повідомленні.

Зазначається, що на час вторгнення російських військ до України їх сили налічували дев’ять батальйонно-тактичних груп: 3500 осіб особового складу, до 60 танків, до 320 БМД (БМП), до 60 гармат, до 45 мінометів та 5 протитанкових ракетних комплексів.

Така кількість ворожих військ та техніки у рази перевищувала чисельність українських сил.

В Офісі нагадали, що незважаючи на домовленості про надання українській стороні гуманітарного коридору, ЗС РФ впритул розстріляли наших військових. Пізніше росіяни також вбили поранених, які не могли чинити опір.

“Таким чином, було вчинене віроломне вбивство 366 українських воїнів, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон”, – повідомили в ОГПУ.

Процесуальне керівництво у досудовому розслідування здійснює Департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора.

Наразі зібрані докази вчинення воєнних злочинів Росією передані до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду для вирішення питання про відкриття кримінального провадження.Джерело статті: “http://factor-news.info/v-ofisi-genprokurora-nazvaly-yedynu-prychynu-ilovajskoyi-tragediyi/”