Пропонована НБУ модель запровадження інституту Кредитного реєстру може знищити ринок кредитної інформації та залишити на ньому одного учасника-регулятора

“Ліга антитрасту” звернулась із листом до Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ, НБУ та АМКУ щодо необхідності доопрацювання проєкту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг”.

Об этом сообщает DEDAL

Про це пише “Фактор” з посиланням на “Лігу антитрасту”.

Проєкт Закону був розроблений НБУ, який з 1 липня 2020 року в рамках реформи фінансового ринку “спліт”, став регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій (БКІ).

Пропонований Нацбанком в проєкті Закону інститут Кредитного реєстру та механізм його функціонування може знищити ринок кредитної інформації та його учасників – бюро кредитних історій, регулятором на якому раніше була НКРРФП.

Кредитний реєстр НБУ, як засіб забезпечення регулятора інформацією, необхідною для здійснення нагляду по великих і середніх кредитах, та який на сьогодні існує паралельно з ринком БКІ, з часом може перебрати на себе всі функції, в тому числі для забезпечення потреб фінансових установ-кредиторів.

Такий ризик закладається в проєкті Закону, яким не розкривається інформація, яка буде вноситись до Кредитного реєстру, а також порядок, обсяг та умови отримання інформації з нього. На ринку кредитної інформації може залишитися лише один учасник – НБУ, який буде поєднувати в собі і роль регулятора. Та чи зможе один учасник забезпечити технічну можливість обробки великого масиву інформації та вчасно і на рівних умовах надавати запитувану з реєстру інформацію.

Більш детально з аналізом проєкту Закону можна ознайомитись за посиланням.

мролд


Джерело статті: “http://factor-news.info/proponovana-nbu-model-zaprovadzhennya-instytutu-kredytnogo-reyestru-mozhe-znyshhyty-rynok-kredytnoyi-informatsiyi-ta-zalyshyty-na-nomu-odnogo-uchasnyka-regulyatora/”