Чому депутатам не варто голосувати за законопроєкт #3618, - Загребельська

“Ліга антитрасту” закликає народних депутатів не брати участь в яценківських корупційних оборудках та не підтримувати законопроєкт #3618 про рієлторську діяльність.

Об этом сообщает DEDAL

Про це пише “Фактор” з посиланням на “Лігу антитрасту”.

“Бо буде боляче. Спочатку нам – українським громадянам. А потім їм – депутатам. Бо ми хочемо мати вибір, як продавати свою квартиру, користуючись послугами рієлтора чи ні. Та ми втомились від примітивних двокрокових схематозів, які окремі чиновники намагаються впихувати куди тільки можна. Бо це нас дуже розсердить. А нелояльні до влади громадяни напередодні місцевих виборів додають суттєвих складнощів у процес складання з літер З, Р, А, Д, А слова “перемога”, – коментує законопроєкт #3618 засновниця “Ліги антитрасту” Агія Загребельська.

За даними “Ліги антитрасту” минулого тижня парламентській комітет економічної політики рекомендував Верховній раді швидко прийняти за основу та вцілому законопроєкт #3618 “Про рієлторську діяльність в Україні”.

“Ми впевнені, що це дуже погана ідея, яка з одного боку суттєво зіпсує настрій виборцям, а значить ще сильніше обвалить рейтинг президента. З іншого боку збільшить тіньову частку ринку та відповідно зменшить і так мізерні надходження до найдифіцитнішого за останні багато років державного бюджету”, – розповідають в “Лізі антитрасту”.

І ось чому:

1️⃣ Українці в більшості не люблять рієлторів та не розуміють, чому вони повинні платити їм тисячі своїх кровних гривень. Відповідно, в більшості люди шукають можливості купити/продати/орендувати об’єкт, не користуючись їх послугами. Законопроєкт же зобов’язує всіх нас будь-які операції з власною нерухомістю здійснювати виключно через рієлтора.

2️⃣ Законопроєкт реінкарнує кілька “схем Антоші” одночасно. Кілька місяців тому нам “майданчики-прокладки” у сфері оцінки здавались корупційним жахом. #3618 – це оціночні майданчики та тендерна палата – два в одному. Отже, корупційний схематоз випиратиме червоною ганчіркою, позбавляючи нас і без того слабкої мотивації платити податки та стимулюючі вигадувати нові й нові засоби сховати від держави свої транзакції.

Додамо сюди той факт, що насправді нічого законопроєкт #3618 не регулює, крім корупційної схеми, яку він же й створює.

Широкі дискреційні повноваження для “тендерної палати” та нечітку процедуру її створення. Й обурення самих рієлторів від такого нахабного повернення в законодавчий процес кращих традицій кінця 90-х та початку 2000-х. Не важко спрогнозувати скільки відсотків тільки завдяки #3618 втратять “слуги” та президент.

“Тому ми звертаємось до парламентарів з проханням не робити боляче нам та собі”, – резюмують у “Лізі антитрасту”.

23dc


Джерело статті: “http://factor-news.info/chomu-deputatam-ne-varto-golosuvaty-za-zakonoproyekt-3618-zagrebelska/”