TALK Zone

У міністерстві в справах ветеранів розповіли, скільки грошей отримують родини загиблих воїнів

Міністерство оборони України виплачує за загибель українських воїнів — 15 млн₴ До повномасштабного вторгнення Московії одноразова грошова допомога становила 750 прожиткових мінімумів — це приблизно 1 млн 800 тис₴

Об этом сообщает Инсайдер РУ


Про це розповів перший заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун, в ефірі загальнонаціонального телемаратону на Суспільному.


За його словами, при виплаті пільг міністерство керується Законом України №3551 "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".


"Якщо ми беремо членів родин загиблих захисників та захисниць — це одноразова грошова допомога під час загибелі або смерті героя: 50% житлово-комунальних послуг, санаторно-курортне лікування, психологічна реабілітація в комплексі родини, першочергове право на отримання земельних ділянок", — розповів Порхун.


Він розповів, що головний перелік пільг спрямований на житлово-комунальні послуги та надбавки до пенсій.


"Якщо в родини немає пенсії, вони отримують щомісячну грошову допомогу, кожен член родини в розмірі 6100₴ На всі соціальні послуги з 24.02.2022 кошти не були призупинені, і вони постійно доходять до ветеранів війни та членів родин загиблих".


Щодо одноразової грошової допомоги у випадку загибелі українського воїна, є затверджений перелік документів, які необхідно подати.


"Цей перелік можна знайти на сайті Міноборони та в Центрах комплектації. Туди подаються ці документи, і далі Центри супроводжують ці виплати. Якщо воїн, який загинув під час захисту нашої держави, офіційно проходив в бойовому розпорядженні, то перелік документів, які потрібно зібрати, і які є в Міноборони, цей пакет готується і подається на затвердження комісії, яка безпосередньо ухвалює рішення. Я не чув про такі випадки, коли були відмови. Відмова може бути лише тоді, коли смерть визнана як небойова втрата. Такі випадки є", — зазначив Порхун.


Він додав, що у воїнів є можливість пройти психологічну реабілітацію та санаторно-курортне лікування: "кошти на них є в Мінветеранів, Міноборони, Мінсоцполітики. Кошти є на переосвіту учасників бойових дій". Для цього потрібно звернутись у міністерство у справах ветеранів.


Вранці 24 лютого рашистська Московщина розпочала повномасштабну війну проти України.


По кількох військових об’єктах у Києві, Харкові та Дніпрі було завдано ракетних ударів, а війська РФ перейшли кордон під Харковом.


ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави піднято по тривозі. Кацапи розпочали інтенсивний обстріл підрозділів ЗСУ, українська армія дає відсіч російським військам.


В екстреному режимі працює Рада національної безпеки та оборони. Введено військовий стан. Україна офіційно направила позов проти Московії до Міжнародного суду ООН у Гаазі.


Під час війни рашисти обстрілюють та знищують об’єкти інфраструктури України, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Також рашисти влаштовують геноцид українців у захоплених населених пунктах та масово ґвалтують жінок та дітей.


Веніамін Цвєтков

Источник: Скандалы РУ
Аналитика

МВД уволило двоих полицейских после расследования о бизнесе семьи Жириновского
Російські it-рекрутери “Ameware group” які потрапили в український розшук продовжують працювати в обхід санкцій ЄС - схема Павла та Олени Хаустових
Украинцы больше всего доверяют ЗСУ, президенту, волонтерам, пограничникам и СБУ.
«Тулаавтодор» и компании Григорча Игоря Константиновича организовали топливный картель?
Книга Героїв України - це найбільша збірка інтерв’ю
Евроинвест Девелопмент» вписал новые школы и детсады в проекты
Девелопер рассказал о новых стандартах строительства жилья в Петербурге и области
Петербургский застройщик рассказал, как строительный бизнес реагирует на изменения на рынке недвижимости
«90-е вернулись?»: как Селезнев Павел Андреевич «кошмарит» бизнес
Сергей Чунаев - бывший оборотень при деле и опять ворочает миллиардами, натянув на себя маску хрюши или степашки

Теги